Orange.jpg

Detalės kaip pradėti linksmintis

Kainos & Žaidimo taisyklės

F-Race 200 10.jpeg

2021 m. Čempionatas

F-Race 200 7.jpeg

F-Race 200
"Le Man 2.4 H"


Formato taisyklės

F-Race 200 7.jpeg

F-Race 200
"Ištvermė"


Formato taisyklės

F-Race 200 2.jpeg

F-Race 200
"Sprintas"


Formato taisyklės

F-Race 200 9.jpeg

Kaip nesusimauti
"F-Race 200" techninės apžiūros metu?

Kainos

Startinis mokestis asmeniui - 55 eur. Tad komandai  gaunasi 165 eur - tai yra 1 sportinis jūsų automobilis ir 3 komandos nariai vairuotojai.

Į kainą įskaičiuota - organizacinė komanda, "AMP Crew" teisėjai, renginio trasa, laiko matavimo komanda.

PAGRINDINĖS mūsų žaidimo taisyklės

1: Pagrindiniai dalykai
 

 • PERSPĖJIMAS:
  Lenktyniavimas su automobiliais sukelia labai aukštas perkrovas tiek fiziškai, tiek emociškai. Automobilių sportas nejaučiamai taip pat sukelia priklausomybę. Kuo ilgiau praleisite lenktyniaudami tuo labiau tapsite priklausomais. Kuomet vairuosite savo lenktyninę raketą jūs galite būti paveikti ekstremalių (aukštų ir žemų) temperatūrų, galite jausti dūmų, benzino ir svylančių padangų kvapą. Tikėtina, kad patirsite vibracijas, labai didelį triukšmą ir daugelį kitų neįprastų, varginančių, samyšį ir stresą keliančių situacijų. NET JEIGU TU MANAI, KAD ESI NEPRIEKAIŠTINGOS BŪSENOS, PAPASAKOK SAVO DAKTARUI KĄ KETINI VEIKTI – GAUK PILNĄ PASIRUOŠIMĄ PRIEŠ PRADĖDAMAS STARTUOTI EFREISE!

   

 • 1.1: Organizatorių sprendimai:
  Organizatorių sprendimai yra galutiniai ir neginčijami. Jeigu nepatinka - susikurkit savo lenktynes.

   

 • 1.2: Nesaugios transporto priemonės ir (arba) vairuotojai:
  Organizatorių nuožiūra bet kuris nesaugus automobilis ar vairuotojas gali būti bet kada pašalintas iš renginio.

   

 • 1.3: Startinio mokesčio grąžinimas ir nuostolių kompensavimas:
  JŲ NĖRA. PAMIRŠK. TAI NEĮVYKS. Nada. Negali susitvardyti? Ką padarysi. Pametei ratą pirmame posūkyje? Kaip gaila. Kažkas nubraukė tavo mašinos šoną? Tikrai liūdna….

   

 • 1.4: Dalyvių klasifikavimas:

  GOLD
  Tai yra pagrindinė senbuvių ir tikrų “efreisesrių” klasė – komanda sudaroma iš 3 asmenų (viena mergina būtina). Šioje klasėje startuoja komandos, kuriose yra bent du vairuotojai, kurie dalyvauja daugiau kaip tris kartus „F-Race 200“ renginyje. Trečio vairuotojo startų skaičius nesvarbus.


  SILVER
  Tai yra naujokų klasė kurioje komanda taip pat sudarom iš 3 asmenų (viena mergina būtina). Šioje klasėje gali startuoti komandos, kuriose yra bent du vairuotojai, kurie dalyvauja pirmą, antrą arba trečią kartą „F-Race 200“ renginyje. Trečio vairuotojo startų skaičius nesvarbus.

  DESPERADOS
  Tai yra atvira klasė, kurioje galima gazuoti:
  - su dyzeliais ir benzininiais automobiliais, kurie turi "turboooo".
  - su komanda, kurią sudaro 3 vaikinai.


  Paaiškinimas:
  - jeigu komandą susidaro du „Gold“ grupės vairuotojai ir vienas „Silver“, tuomet komanda startuoja „Gold“ grupėje.
  - Jeigu komandą susidaro du „Silver“ grupės vairuotojai ir vienas „Gold“, tuomet komanda startuoja „Silver“ grupėje“
  - Jeigu komandos sudėtyje visi trys „Gold“ grupės vairuotojai, komanda startuoja „Gold“. Atitinkamai ir „Silver“, jeigu visi komandos nariai yra „Silver“ grupės vairuotojai, tuomet komanda startuoja „Silver“ grupėje.
  - Jeigu komandą sudaro tik vaikinai, nesvarbu kiek kartų yra startavę "efreise", tuomet startuoja "Desperados" grupėje.

   

 • 1.5: Apdovanojimai:
  “GOLD”, "SILVER", "DESPERADOS" - kiekvienoje
   klasės TOP 3 greičiausios komandos apdovanojamos taurėmis, bei trofėjais.
   

 • 1.6: Renginio lyderiai - specialus prizas 400 eur:
  Tavo komanda sugebėjo visus aplenkti ir finišuoti turnyrinėje lentelėje pirmoje vietoje??? Todėl mes tau padovanosim 400 eur piniginį prizą, bet už tai turėsi savo automobilį padovanoti organizatoriams.....tad pirk kuo pigesnį, laimėk renginį ir dar iš to uždirbsi!
  (Šis prizas negalioja "Desperados" klasei)

   

 • 1.7: Dalyvių nominacijos:
  - "Sportiškiausias automobilis" - komanda sukūrusi sportiško automobilio įvaizdį apdovanojama trofėjumi....kartais komandos daugiau investuoja į automobilio įvaizdį, nei pačio techninį stovį. ...ir šiaip, gražūs automobiliai yra greitesni ;)
  - "Originaliausias automobilis" - turi beprotišką idėją? paversi savo automobilį monstru? ....o gal perdažysi tigru? ....na jei tai bus išskirtinai paruoštas mašiniukas tu tikrai gausi trofėją.
  - "Vieningiausia komanda" - "efreise" labai svarbus vieningumas, jeigu mes pamatysime, kad tavo komandai svarbiau yra kitos komandos nei pačių komanda ir visiems padeda - tai jūs tikrai gausite "Vieningiausios komandos" titulą ;)

   

 • 1.8: Jūsų automobilis gali būti sunaikintas bet kuriuo metu:
  Tai lenktynės. Atsitinka įvairių nelemtų reikalų. Daužytis negalima, bet variklio užkalimas prilygsta automobilio susinaikinimui dėl patirto per didelio streso ir adrenalino trasoje; esmė tokia, geriau nedalyvaukite jeigu nesate pasirengę sugadinti savo automobilį – čia visko nutinka.

   

 • 1.9: Viešumo teisė:
  Jūs ir jūsų šaunūs, nerealūs automobiliai gali būti fotografuojami, filmuojami ir ši medžiaga gali būti naudojami visada ir visur, kur patinka Organizatoriams (įskaitant, bet neapsiribojant, televizijoje, internete, žurnaluose, radijuje, Biblijoje ir pan.). Už tai jūs negausite nė cento, nebent kas nors pamatys ir už tai jums nupirks kavos. Jei jums tai nepatinka, dėvėkite meksikietišką imtynių kaukę renginio metu arba likite namuose.

2: Tinkamumas dalyvauti "F-Race 200"
 

 • 2.1: Lenktyninės raketos tinkamumas:
  Dalyvavimas galimas tik serijinės gamybos keturratėms transporto priemonėms. Transporto priemonės turi būti įsigytos ir paruoštos ne daugiau kaip už 200-300 eur. Transporto priemonės turi atitikti visus 3 skirsnyje nurodytus standartus.

   

 • 2.2: Vairuotojų tinkamumas:
  Visi vairuotojai privalo turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Moksleivių ir studentų pažymėjimai nepripažįstami.

   

 • 2.3: Padangų tinkamumas:
  Leidžiamos tik STANDARTINĖS padangos su kuriomis įstatymai leidžia važinėti viešais keliais. Visos kitos - „Auto kroso“, žvyrinės „ralio“, „rocketai“ (dygliuotos sportinės), rusiškos „Moskvičių“ ar „žigulių“ su grubiu protektoriumi (liaudiškais pavadinimais „meškos“, „šaškės“ ir t.t.) ir pjaustytos (standartinių padangų specialiai pjaustytas ir gilintas protektorius) padangos yra DRAUDŽIAMOS. TAIP PAT ir sportinės žiedinės liaudiškai vadinamos “Semi Slick” DRAUDŽIAMOS. Tik nereikia čia dejuoti, kad asortimente nėra gerų padangų. Juk čia ir esmė - lenktyniaujam su standartiniais automobiliais!

   

 • 2.4: DRAMA QUEEN - tinkamumas verkšlenti:
  Verksniai negali dalyvauti renginyje. Jei manote, kad galėtumėte verkšlenti, tai pirmiau pasitarkite su namų ūkio partneriu, globėju ar sveikatos priežiūros specialistu, prieš tai, kai visa komanda dėl vieno verksnio gali būti išmesta iš renginio.

3: Saugumas
 

 • 3.1 Bendroji techninė automobilio apžiūra.
  Transporto priemonės turi atitikti visus saugos reikalavimus, išdėstytus aukščiau pateiktame dokumente “Kaip nesusimauti “F-Race 200” techninės apžiūros metu”. Prieš kiekvienas varžybas kiekvienos komandos automobilis privalo praeiti techninę apžiūrą. Techninė apžiūra jokiu būdu nėra sertifikuota ar su garantija, kad jūsų niūri sena transporto priemonė yra tinkama ir saugi vairuoti. Kiekviena komanda yra atsakinga už savo transporto priemonės saugumą ir tinkamumą dalyvauti lenktynėse.

   

 • 3.2 Vairuotojų šalmai.
  Vairuotojų šalmai turi būti tvarkingi su gerai veikiančia dirželio sagtimi. Dviračių, snieglenčių, kareivių, gaisrininkų, statybininkų šalmai – NETINKA.

   

 • 3.3 Vairuotojų apranga.
  Apranga turi būti ilgomis rankovėmis, bei ilgomis kelnėmis. Avalynė - sportiniai bateliai, laisvalaikio kedai. Jeigu būsite su lenktyniniais kombinezonais - tikrai turėsite pranašumą prieš savo varžovus. Šortai, maikės, tapkės, "pležankės", "basanoškės", bikini, jėgos maikės ir pan. - NEGALIMOS. ....sakai per karšta automobilyje? tuomet važiuok ilsėtis prie ežero.

   

4: Pagrindiniai automobilio reikalavimai
 

 • 4.1 Automobilis:
  Visoms klasėms "Gold", "Silver" ir "Desperados" - darbinis variklio tūris maksimaliai iki 2021 cc. Jokių galingesnių variklių.

  Būtent tik "
  Gold" ir "Silver" klasėms:
  Varikliai tik atmosferiniai. Jokių turbinų.
  Tik benzininis. Jokių dyzelių, jokių dujų.

  Išskirtinai tik "Desperados" klasei:
  Varikliai tinka VISI - dyzeliniai, benzininiai. Dujos ne.  Taip pat ir atmosferiniai, ir "turbininiai"...kitaip sakant klasė, kurioje ALL IN.

 • 4.2 “Hand made” saugos lankai:
  NO. Jokie savadarbiai lankai negali būti automobilio viduje. Žinau, kad tavo draugelio draugelis baigęs suvirinimo profkę ir gerai virina….bet “F-Race 200” jokių savadarbių lankų.

   

 • 4.3 Automobilio bendra išvaizda:
  Jūsų raketa turi būti tvarkinga, tai yra kad jeigu su tuo pačiu automobiliu startuojama keliuose renginiuose iš eilės, į naują renginį jis turi atvykti tvarkingas, tai yra, negali būti „užsiraitojusio“ priekinio kapoto. Negali būti išdaužytų priekinių lempų – jos turi būti pakeistos naujomis, arba tuščios lempų ertmės turi būti tvarkingai uždengtos. Automobilių špakliuot nereikia, bet bent ištiesinti sparnus, kapotus ar buferius BŪTINA.

   

 • 4.4 Automobilio vidus:
  Turi būti standartinis salonas – toks su kokiu jūsų raketa ir išvažiavo iš gamyklos prieš 25 metus. Viduje turi būti panelė, originalios sėdynės tiek priekyje, tiek gale, visų durų apmušimai (liaudiškai “apšyfkės”) ir pan. – automobilis turi atrodyti lyg būtų tinkamas važiuoti sekmadienį močiutei su dieduku į bažnyčią. Sakai nori išimti visą papildomą svorį – man nerūpi ką tu ten nori išimti – automobilis turi būti pilnai sukomplektuotas ir viduje negali būti jokių aštrių daiktų.

  *išimtis taikoma "F-Race 200" senbūviams, kurie turi susipirkę automobilius su kuriais startavo bent 2 renginius 2019/2020 sezonais... bet eigoje 2021 m. senbūviai skatinami atsinaujinti, kad automobilio salonas būtų tinkamas močiutei ir diedukui važiuoti į bažnyčią.
   

 • 4.5 No Airbags:
  Visos oro pagalvės turi būti išjungtos ir išimtos. Atminkite, kad oro pagalvių nuėmimas gali būti tikrai pavojingas – jeigu nemokate ir nežinote kaip tai daryti, tai ir nelyskit, kad nesusilaužytumėt savo nosies. Duokit tam kas supranta.

   

 • 4.6 Automobilio triukšmo limitas.
  Mūsų triukšmo limitas yra 92db. Tai reiškia, kad negalima naudoti tiesių išmetimo vamzdžių. Išmetimo sistema privalo būti tvarkinga ir turėti bent vieną duslintuvą arba rezonatorių. …niekam nepatinka, kai mašina rėkia, daug geriau kai ji murkia.

5: Automobilio kaina

 

 • 5.1 Automobilis turėtų būti nuperkamas už plius minus 200 eur
  Renginio tikslas – nusipirkti kuo pigesnį mašiniuką, su juo pasilinksminti – laimėti renginį ir už laimėtus 400 eur dar suroganizuoti “after party” savo komandai. 
  Rekomenduojame, kad bendra suma, išleista automobiliui įsigyti ir paruošti, neturėtų viršyti 300 eur.


 

6: Komandos 

 

 • 6.1 Komandos apibrėžimas:
  1 lenktyninis automobilos ir 3 vairuotojai - nesvarbu kokios rasės.
  Kiekviena komanda tai yra ne tik 3 vairuotojai, bet ir papildomai atvykę mechanikai ir draugai, kurie padeda renginio metu. Kiekviena dalyvaujanti komanda tampa atsakinga už savo palaikymo komandas, kad jie būtų susipažinę su renginio nuostatais ir jiems galioja visos tos pačios taisyklės kaip dalyviams. Jeigu bent vienas asmuo iš jūsų komandos kelia problemas - visa komanda šalinama iš renginio.

7: Vairavimas ir baudos 

 

 • 7.1 Baudos:
  „Juoda vėliava“, reiškia baudą. Baudos skiriamos už pavojingą elgesį ir buvimą balvonu. Dažniausiai baudos skiriamos:
  - Jeigu kontaktuoji važiavimo metu su kitais dalyviais;
  - Jeigu važiuoji su numontuotu ratu arba visai be rato;
  - Jeigu viršįji greiti dalyvių parkinge;
  - Jeigu nepaisai teisėjų nurodymų;
  - Jeigu tavo vairavimas yra agresyvus;
  - Jeigu išdaužai trasos žymeklius, medžius, atitvarus, teisėjų bokštelius ir pan.;
  - Jeigu pas tave atsiranda automobilio valdymo trūkumas;
  - Už nesportinį elgesį:
  Visa tai mus organizatorius erzina po velnių... erzina po velnių ir kitus dalyvius. Tai būk protingas ir elkis normaliai.
  Komanda gavusi 3 baudas - siunčiama namo. Be jokių diskusijų. NAMO. OUT. DISKVALIFIKUOTAS.

   

 • 7.2 Kad ir kas įvyks – tai TAVO kaltė:
  “F-Race 200” – tai yra aplinka kurioje kiekvienas atsakingas už savo veiksmus. Jūs esate 100% atsakingas už tai, kas vyksta, kai esate prie vairo. Manote, kad jūs esate tas kurį pastūmė, o ne tas kuris pastūmė? MUMS TAI NERŪPI. Manote, kad buvote neteisingai apkaltintas? ….dar kartą skaitykite tą dalį kurioje parašyta - „mums nerūpi“. Jūsų darbas yra išvengti bėdų. Jei bėda jus randa, prisiimkite atsakomybę kaip suaugęs ir sugalvokite, kaip kitą kartą to išvengti.

   

 • 7.3 Apvertėt mašiną renginyje? Taisyklė:
  Jeigu sugebėjot apversti mašiną renginyje, tai reiškia čia jums ne vieta ir neturit reikalo būti renginio vietoje. Kiekvienas vairuotojas, apvertęs automobilį ant šono ar ant stogo, yra užbaninamas iš “F-Race 200” renginio kitiems 12 mėnesių. Bet koks automobilis, kuris bus apverstas renginio metu, bus pašalintas iš varžybų.

8: Vėliavos 

 

 • 8.1 Vėliava mojuojama?:
  Renginio metu, lenktyniaujant visuomet turite stebėti teisėjus. Jeigu teisėjai mojuoja vėliava reiškia kažkas įvyko ir turite reaguoti. Pasiteisinimai, kad nepastebėjau vėliavos - NEVEIKIA. Nereaguojat į teisėjo vėliavas - bauda. ....tris kartus iš eilės nereaguoji į teisėjo vėliavą - VAŽIUOJI NAMO.

   

 • 8.2 Vėliavų reikšmės:

  - Žalia: STARTAS. 

  - Geltona: BŪK ATSARGUS.
  Mojuojant geltonai vėliavai - NEGALIMI LENKIMAI!. Tai reiškia, kad priekyje yra sustojęs automobilis ar gal kažkieno variklio galva mėtosi trasoje. Tad turite nustoti lenktyniauti ir judėti lėtai paskui savo varžovus ir stebėti kas vyksta aplinkui. Kai tik trasa bus sutvarkyta tęsime lenktyniavimą.

  - Raudona: VAŽIAVIMO STABDYMAS.
  Pamačius raudoną vėliavą iškart turite važiuoti į savo komandos parkingą, arba sustoti priešais teisėją kuris bus išėjęs į trasą ir mojuos raudona vėliava.

9: Dažasvydis

 

 • 9.1 Dažasvydis apšaudė dažais tavo automobilio priekinį stiklą?: TU TURI PROBLEMŲ.
  Tai reiškia, kad tu arba tavo komanda gavo baudą. Baudos aprašytos 7.1 punkte.Šio žaidimo esmė - tai yra pramoga / nuotykis ir galimybė gerai praleisti laiką, pabūti tarp bendraminčių​ ir pajausti, ką reiškia, kai užverda kraujas nuo azarto!
...jeigu ateisi ir aiškinsi mums, kad tavęs kitas efreiseris nepraleido lenkti, nes tu tipo esi greitesnis, arba kad jau buvai "įkišęs" pusę kėbulo į posukį, bet tavęs vistiek nepraleido - TAI TAU ČIA NE VIETA. Čia, po velnių, ne "Fast Lap" ar "Ring Challenge" - THIS IS "F-RACE 200"